Įpusėjus nėštumui, kiekviena pradedame, svajoti, kaip rengsime, mažuosius, galvoti apie būtiniausius daiktus mažyliui. 😉 Vienas iš jų – vežimukas, kurį išsirinkti, kad vėliau netektų kankintis, iš tokios pasiūlos gana sunku.
Štai keletas kriterijų, kurie turėtų padėti lengviau apsispręsti, renkantis naująjį pirkinį.
  1. Manevringumas. Tai labai svarbu, jei gyveni mieste, juk kasdien teks važinėtis nuo vieno šaligatvio iki kito, kurie, bent jau didmiesčiuose, nėra labai platūs. Teigiama, kad triračiai vežimai yra manevringesni už keturračius, tad prieš perkant reiktų apsvarsyti visus siūlomus variantus.
  2. Iki 12-13 kg sveriančius vežimėlius galima laikyti gana normaliais, ne per sunkiais. Jei svoris siekia daugiau kilogramų, gali būti sunku vežimą įkelti į automobilį ar išsinešti į lauką bei naudoti kitomis sąlygomis. Mažas vežimėlio svoris, pavyzdžiui 7 kg, gali byloti, apie mažylio karietos nestabilumą, tad nevertėtų susigundyti vien tik jo lengvumu. Nepamirškite patikrinti, ar vežimėlis telpa į automobilio bagažinę.
  3. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į lengvą lopšio bei sportinės dalies įstatymą ir pastarosios apsukimą, kadangi naudojant sportinę dalį neretai gali kilti poreikis keisti jos puses dėl pasikeitusios vėjo krypties ar kitų oro sąlygų.
  4. Lopšio dydis turėtų būti ne per mažas. Juk dabar daugelis mažylių gimsta vis didesni, tad gali nutikti taip, kad jau pusmečio kūdikis nebetilps į savo karietą ir teks ieškoti kitų alternatyvų.
  5. Geras vežimėlis turėtų turėti apsaugas nuo vabalų ir lietaus.
  6. Kuo platesnis vežimėlio pagrindas, tuo ši transporto priemonė laikoma stabilesne: joje mažesnė tikimybė, kad mažylis galėtų iškristi.