Fotografavo Agnė Litvinienė (Pudra Photography)

Stilius Gabijos Tamulynaitės

Tekstas Lauros Mazalienės

Sostinę Erika Valiukaitė paliko prieš penkerius metus ir neslepia – viskas dėl meilės. Šiuo metu kartu su renginių vedėju Vyteniu Kazlausku moteris augina dar vienerių metukų neturintį sūnų Manuelį, o savo patirtimis drąsiai dalijasi socialiniuose tinkluose. Tai daro ne šiaip sau. Erika atvira – jei ne mamų palaikymas, galbūt nebūtų taip drąsiai ir atvirai pasakojusi savo patyrimų.

„Šia tema mūsų visuomenėje vis dar nėra taip drąsu kalbėti, tačiau labai viliuosi, kad tai keisis. Socialinėje erdvėje jau dabar galima pastebėti vis daugiau drąsių moterų.

Visos moterų istorijos yra skirtingos ir kupinos įvairių patirčių, bet būsimoms mamoms juk ir reikia ne vadovėlinio, o tikro ir nuoširdaus pasakojimo. Pati sulaukiu daug padėkos žinučių už atvirumą ir jaučiu, kad moterys tai labai vertina. Visuomet pagalvoju, kad yra daug būsimų mamų, kurių aplinkoje dar nėra moterų su vaikais ir jos tiesiog neturi su kuo apie tai pasikalbėti, tad dalytis patirtimis – išties būtina. Jeigu ne moterų žinutės ir padėkos, vargu, ar pati toliau tęsčiau tai, ką darau – atgalinis ryšys yra be galo svarbus.

Esu tokia, kokia esu. Nematau prasmės socialinėje erdvėje savęs pateikti kitaip. Jeigu būčiau kasdien pasidažiusi ar pasiruošusi šventei – tai nebūtų natūrali ir kasdienė mano išvaizda. Kam apgaudinėti save ir kitus?

Būti savimi Erika Valiukaitė drąsina ir kitas mamas bei savo sekėjas – juk tinkamas pavyzdys įkvepia. Svarbiausia, pasak pašnekovės, neprarasti pozityvumo ir rūpintis savimi.

Jeigu moteris sugalvoja, kad jai reikia kurį vakarą nueiti į kirpyklą, ji tikrai sugalvos ir daugybę priežasčių, kodėl jai to padaryti nepavyks, nors net neabejoju, kad išeitis ir sprendimo būdas tikrai būtų.

Tačiau kartais mamoms sunku pripažinti, kad vyras ar kitas pagalbą suteikiantis asmuo, vaiku gali pasirūpinti lygiai taip pat gerai, kaip ir pati mama. Ir tai truks vos kelias valandas. Žinoma, tos kelios valandos be vaiko kartais prilygsta amžinybei, bet privalome išmokti paleisti mintis apie vaiką nebūdamos su juo. Aš dar to nemoku. (šypsosi)

Nebūkite ir nenorėkite būti tobulos mamos savo vaikams. Nebijokite priimti pagalbos iš artimųjų. Ji kartais yra tokia reikalinga. Prašykite jos, jeigu prireikia. Jūs tikrai nepasirodysite silpna ar bloga mama. Jūs pati geriausia, nes rūpinatės savo stabilia emocine ir fizine būsena. Nepamirškite savo vyro. Juk jis vaikelio tėtis, Jūsų mylimasis. Meilė ir intymumas neturėtų dingti ar sumažėti. Puoselėkite laiką dviese ir būtinai skirkite laiko sau, savęs palepinimui. Išlikite moterimi. Juk laiminga mama – laiminga šeima!

Kardinalių pokyčių motinystė neatnešė

Sūnaus Manuelio įkvepianti pašnekovė susilaukė būdama 25-erių, tačiau, kaip pati sako, aplinkinių kalbų apie pasikeisiantį gyvenimą buvo daugiau nei faktų realybėje. Vienintelis ryškus faktorius, kurį išskiria Erika – vėlavimas: „Reiktų su tuo kažkaip susitvarkyti“. (juokiasi)

„Dabar jau tik nuotraukos primena, koks sūnus buvo mažytis. Ir dabar pati kartoju tuos žodžius, kuriuos sakydavo man kitos mamos: „Oi ne, mano vaikas toks mažas nebuvo.“ Tad stengiuosi labai mėgautis ir išgyventi kiekvieną akimirką. Ir, žinoma, įamžinti tuos pirmuosius kartus.

Mane asmeniškai labai sekina rutina ir aš to neslepiu nei socialinėje erdvėje, nei realybėje. Stengiuosi paįvairinti dieną kitokia veikla ir taip vėl grįžtu į save. Manau, esu tikra, nuoširdi ir atvira.

Visą interviu skaitykite naujausiame „Įkvepiančiai motinystei“ leidinyje.