Žavioji šokėja Eglė Straleckaitė-Daugėlė spindi lyg mama iš atviruko: pasitempusi, besišypsanti ir be proto laiminga. Tačiau žinoma moteris neslepia, kad motinystė jos gyvenimą kiek supurtė: „Auginti  vaiką – viena sunkiausių ir svarbiausiu gyvenimo užduočių. Tai kaip egzaminai, kuriems pasiruošti, atrodo, visada pritrūkdavo laiko.”
Lauros Mazalienės tekstas
Akvilės Razauskienės nuotraukos
Fotografuota Amberton Cozy Hotel-Kaunas
Gabijos Jakvickienės stilius
Grožio salono „Feministė“ makiažas
„Tuo metu, kai laukiausi, pradėjo aiškėti tikrieji mano gyvenimo norai, gal todėl mano reakcijos kartais būdavo neadekvačios, kiek audringos. Labai geras savikontrolės metodas yra sau priminti, kas esi ir kokiomis savo savybėmis labiausiai didžiuojiesi. Aš stengiuosi neleisti sau pamiršti, kad nesu akiplėša ir nemėgstu intrigų.” 
Nepamesti savęs žinomai moteriai padeda ir mylima veikla, kurios ji neapleido tapusi mama. Eglė pasakoja, kad negalėtų jaustis pilnaverte, jei rūpintųsi tik šeimos gerbūviu. Jai svarbu jaustis reikalinga ne tik namuose.
„Negaliu pasikliauti moters, kuri visą gyvenimą sau leido tik puošti namus, gražiai rengtis ir rengti vaikus, planuoti vakarėlius ir keliones bei grožio procedūras, patarimais. Mane įkvepia veiklios, savo srities žinovėmis esančios personos, patinka darbštūs ir daug dirbantys žmonės. Aišku, tikrai nesmerkiu namų šeimininkių, bet tai ne mano kelias, tad norą judėti ir kurti, toliau siekti tikslų net ir tapus mama artimieji vienareikšmiškai palaikė.”

EGLUTE_VAKARYTE (90)

Eglė pasakoja, kad nenuolatinis buvimas namuose su pirmagime Vakare, netrukdo džiaugtis dukra ir jos pasiekimais. Moteris be proto myli savo atžalą, tačiau, jos nuomone, mama kaip asmenybė turi turėti laiko sau ir savo mintims bei darbams.
Dabar linksma, ateityje griežta
„Kaip mama aš esu labai įsimylėjusi, mėgstu niurkyti dukrą. Kartais būna taip, kai noriu pabučiuoti Vakarytę, ji iškart prisimerkia, nes žino, jog mamos bučiniai stiprūs. Aš tikrai daug ko nežinau apie motinystės kelią, tačiau papildomą literatūrą čiumpu tik tada, kai jaučiu, jog tam atėjo metas. Kitokiu atveju – tikrai neskaitau jokių papildomų knygų, kurios padėtų auginti dukrą.

EGLUTE_VAKARYTE (74)

Maitinu pagal gydytojos nurodymus, o ne skaitinėju forumus ar klausau močiučių, kurių žinios gerokai pasenusios. Pati esu baigusi pedagogiką, dirbau su vaikais, tad turiu pakankamą žinių bagažą, kaip bendrauti su jais. Aišku, galbūt mano praktika labiau tinkama vyresnio amžiaus vaikams. Lėliukų skyriuje – aš naujokė. Šeimoje esu jaunėlė, neturėjau kur pasimokyti, kaip keisti sauskelnes, bet atėjo tam metas ir viskas tapo aišku. O jei iškyla kokia rimtesnė problema, kalbu su specialistais arba skambinu mamai, kuri atsakymus suteikia greičiausiai.
Pokolkas aš labai pašėlusi ir linksma mama, man patinka juokinti mažąją, nebijau atrodyti kvailai. Tačiau ateityje, kai Vakarė paaugs, manau, viskas kiek pasikeis, turėsime savo taisykles, pareigas ir jų paisysime.”

EGLUTE_VAKARYTE (60)

Gimdyti  su makiažu
„Vykau gimdyti pasidažiusi daugiau iš to jaudulio ir nežinojimo, kaip viskas bus. Nėštumas man nebuvo žydėjimo metas, tad paskutiniais mėnesiais stengiausi visada save palepinti bent lengvu makiažu. Kita vertus, kai kurie žmonės mane vis dar atpažįsta, esu trenerė, daugeliui vaikų – pavyzdys, tai verčia pasitempti.
Šiaip labai mėgstu būti nepasidažiusi, avėti žemapadžius batus ir plačius, nevaržančius judesių drabužius. Tikrai nesu pamišusi dėl stiliaus, stengiuosi atrodyti taip, kaip man tinka ir tikrai nekreipiu dėmesio į socialių tinklų formuojamus įvaizdžius.”
Dukra atvėrė akis
„Po Vakarytės gimimo supratau, kad gyvenimas plaukia ir niekas jau nebesugrįš. Man atsivėrė akys ir supratau, jog negalima gyventi vienaip ar kitaip vien dėl to, kad taip iš tavęs tikisi kiti. Dabar jau suprantu, kokių žmonių man reikia ir kas man neimponuoja. Reikia tik daugiau drąsos atsisveikinant su tais, su kuriais nepakeliui. Gyvenu su mintimi, kad žmogų turi supti tik tie, kurie jį myli, didžiuojasi, gali guldyti galvą ir visada padėti. Tik tada žmogus gali būti sėkmingas. Būtent tokios aplinkos linkiu ir savo dukrai.”

Daugiau įkvepiančių istorijų ieškokite fotografijų ir pasakojimų leidinyje mamoms „ĮKVEPIANČIAI MOTINYSTEI“ nr.3

baneris