Mamuradijas.lt
Palangoje gimęs, geodezijos mokslus baigęs sostinėje, Lietuvoje ir užsienyje žinomas modelis Eglė Stonkutė šiuo metu dienas leidžia Joniškyje. Čia prieš dvejus metus ją atvedė meilė ir puikus darbo pasiūlymas, o šiandien gyvenimo tempą diktuoja ir neseniai gimęs sūnus Vincentas.
– Egle, viename interviu pasakojai apie savo 8 metus trukusią modelio karjerą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ar dabar, kai tavo gyvenime atsirado sūnus, viso to netrūksta?
– Visada sakiau, kad tai laikina. Pirmoje vietoje buvo mokslai, o tik tada modelio karjera. Dabar man svarbiausia sūnus, žinoma, truputį pasiilgstu fotosesijų, dėmesio komplimentu, bet nuo šiol mano pareiga rūpintis mažiuku, viską atperka jo šypsena, juk ji tokia žavi.
– Nesinorėjo dar truputį palaukti šeimos pagausėjimo? Juk po geodezijos studijų Vilniaus Gedimino technikos universitete būtum turėjusi daugiau laiko modelio karjerai? Kodėl?
– Baigusi studijas nusprendžiau dirbti pagal profesiją, o darbo pasiūlymą jau turėjau, tad nieko nesvarsčiusi nusprendžiau tolimesnį gyvenimą kurti draugo gimtajame Joniškyje. Geodezija man patinka, o modelio karjera nėra visiškai nutraukta, iki šiol esu kviečiama atvykti į kastingus, bet po gimdymo nesiėmiau nei vieno darbo, norisi pailsėti.
– Tenka vis dažniau girdėti frazę „Vėl gimdo jaunos“. Tau 25 m. Ar nesijauti per jauna būti mama?
– Jaučiuosi puikiai, dažnai gatveje sulaukiu komplimentu, kad esu graži jauna mama. Abu su draugu džiaugiamės, kad nebūsime vyresni tėvai ir tikimes puikiai suprasti savo sūnų.
– Kaip sūnus pakeitė tavo ir draugo gyvenimą?
– Tapome labiau atsakingi, laiką rikiuojame pagal sūnaus režimą. Bet savęs beveik neribojame: mažylį pasiimame kartu ir į festivalius, ir keliom dienom su draugais prie jūros. Jis puikiai jaučiasi mūsų draugų kompanijoje, daug laiko praleidziame lauke.

Eglė Stonkutė. Asmeninio albumo nuotr. Eglė Stonkutė. Asmeninio albumo nuotr.

 

– Nepaslaptis,  dažnas stereotipas – modeliai nieko nevalgo, todėl taip puikiai ir atrodo. Ar nėštumo metu buvo sunku išlaikyti formas? Jei nepaslaptis, kaip stengeisi maitintis ir kiek priaugai kg? Nes šiuo metu atrodai puikiai, lyg negimdžiusi ir nebuvusi 9 mėnesius nėščia!
– Prieš nėštumą sveriau 51 kg. Prieš pat gimdymą jau buvau 66 kg svorio, taigi priaugau 15kg. Iš kurių 6 nukrito iškart. Pirmus 3 nėštumo mėnesius norėjosi visko, draugas net juokavo, kad namie nėra buvę tiek daug maisto. Nuolat valgiau šaltibarščius, o išėjus miestan papietauti taip pat užsisakydavau jų.
Nuo 4 mėnesio padidėjo skrandžio rūgštingumas, tad maistą pradėjau rinktis atidžiau. Nuo 6 mėnesio pradėjau vengti saldumynų, nes pastebėjau, kad būtent nuo jų jaučiuosi prastai. Žinoma, būdavo ir išimčių.
Nėštumo metu tikrai kasdien nelipau ant svarstyklių ir neverkiau dėl priaugtų kilogramų. Aplinkiniai dažnai pagirdavo, jog pilvukas man puikiai tinka, o draugas džiaugėsi moteriškomis formomis. Iškart po sūnaus atėjimo, maniau, kad pulsiu sportuoti, bet geri genai padarė savo: šiandien sveriu 53 kg, nereikėjo nei dietų, nei sporto, tačiau pastarojo atsisakyti nežadu.
– Tavo palinkėjimas merginoms, moterims, mamoms, kurios bijo iškeisti motinystę į karjerą? Motinystės laikrodukas tiksi, o karjerą galima tęsti, jei tik norima, kad ir vaikeliui gimus. Jeigu tikrai yra noro, viską galima suspėti. Pasitikėkite savo jėgomis.