Mamuradijas.lt
Pirmieji dantukai, išdygę mažylio burnytėje, teikia ne tik džiaugsmą, bet ir kviečia susipažinti su burnos higienos priežiūra, tad šįkart norime priminti pirmuosius žingsnius.
  • Pastebėjus „besikalančius“ dantukus, galite pradėti pratinti mažylį prie būsimų gyventojų priežiūros. Šiame etape jums pakaks marlės, su ja kartą per parą tiesiog perbraukite dantenas. Jas galite masažuoti ir specialiu guminiu šepetėliu.
  • Pasirodžius pirmiesiems dantukams skubėkite įsigyti dantų šepetėlį, o ne pastą. Pats geriausias – ilgu koteliu ir minkštais šereliais. Pasak odontologų, išdygus dantims svarbiausia formuoti įprotį jais rūpintis bei pašalinti apnašas, o kol mažylis ne itin daug valgo įprasto mums maisto, tam padaryti užtenka dantų šepetėlio.
  • Nuo metų – rinktis tinkamą dantų pastą. Anksčiau buvo griežtai teigiama, kad dantų pasta turi būti be fluoro, nes reikalingą normą vaikutis gauna su geriamuoju vandeniu. Dabar situacija keičiasi, odontologai vis dažniau pasisako, kad dantų pasta yra pagrindinis fluoro šaltinis, tačiau, mes manome, kad čia kiekvienos mamos pasirinkimas. Vienos bijome fluoruozės (kai vartojame per daug fluoro), kitos – ne, taip pat įtaką daro ir gyvenamoji vieta. 😊02321.10
  • Valytis dantis reikia pasiguldžius vaikutį. Gali nuskambėti sudėtingai, tačiau viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. Tik gulinčiam vaikui galima taisyklingai išvalytis dantis.
  • Taisyklingas valymas: sukamaisiais judesiais, prieš tai nubraukiant apnašas nuo dantukų žemyn. Reikia nepamiršti nuvalyti ir liežuvį.
  • Keisti burnos higienos priemones ne rečiau kaip tris mėnesius.
  • Vengti saldaus maisto: džiovinti vaisiai, želė, riešutų svietas, maistas, kurio sudėtyje yra krakmolo, pvz., makaronai.
Mamų radijo nuomonė

06959.00

Mes išbandėme CHICCO braškinę dantų pastą su specialiu šepetėliu. Paragavau iš aš 😊 Man patiko, kad skonis nėra labai intensyvus, nes ne kartą esu užtikusi dičkę tiesiog ryjant vieną dantų pastą… Ši pasta efektyviai pašalina dantų apnašas, nepažeisdama emalio, o sudėtyje esantis ksilitolis apsaugo nuo karieso susidarymo. Pabrėžiu, kad šis gaminys yra be fluorido, bet su biologiškai suderintu kalciu, kuris apsaugo dantų emalį.
Didžiausi aplodismentai ir dantų šepetėliui (tinka vaikučiams nuo 6 iki 36 mėn.), kuris, kaip aš sakau, “neatšipo” po kelių valymų. Nes mūsų dantų valymo ritualas atrodo taip: iš pradžių leidžių valytis dukrai pačiai, o paskui dvi minutes valau aš. Tad ne vienas šepetėlis į šiukšlių dėžę iškeliavos vos po kelių dienų. Taip pat patogu, jog galima įsigyti visa komplektą, kuris apsaugo dantų šepetėlį ir pastą keliaujant pas senelius ar į svečią šalį 😊