Ramunė Grikštaitė

Mamų radijas

 

Ramunė Grikštaitė – mama sūneliui Edvinui,dailės mokytoja vaikams, interjero dizainerė visuomenei, muzikalus balsas chorui, aktyvi gyvenvietės bendruomenės veikėja bei parodų autorė. Negana to, Ramunė svajoja apie antrą magistrą, o gal netgi ir apie doktorantūros studijas. „Sakoma, jei noro turi, galima viską pasiekti, žinoma, tau turi ir artimieji padėti, kad  norai būtų įgyvendinti“, – Mamų radijui sakė entuziastinga mama.

 

 – Plačiau papasakokite apie savo veiklą. Kaip sugalvojote ja užsiimti?

 

Mano kūryba visada domino artimus žmones, visi kažkaip mane skatino siekti aukštumų, bet ir pati to norėjau. Visada sakydavau, kad aš pasieksiu tai. Iš tikro su tokia savo specialybe turiu daug užsakymų ir veiklos, tad artimieji dažnai nustemba, kad aš visada užsiėmusi, kad mažiau jiems rodau dėmesio, o ypač – draugams.

 

 – Kaip sekasi derinti veiklą ir motinystę? Kas sunkiausia? Kas lengviausia?

 

– Žinoma, daugiau laiko mėgstamai veiklai atsirado tada, kai Edvinukas gimė. Buvo labai gaila metams atidėti darbą, bet kitų užsiėmimų neatsisakiau, visada gyvenau menu.

 

Sunkiausia – palikti vaikutį darželyje, nors ir trumpam, bet taip suskausta širdelė. Visada visada stengiuosi jį pasiimti, jei kur galima eiti su vaikučiu. Jis  mato, kaip aš dirbu, kokia aplinka mano, stengiuosi mažai prašyti tėvų ar draugo, kad prižiūrėtų jį. Lengviausia man yra tai, kad vaikas jaučiasi laimingas, visi vargai man atsiperka. Nebejauti to vargo, atrodo, kad viskas išgyvenama.

 

– Ką patartumėte mamoms, kurios nesiryžta, augindamos mažylius, save realizuoti kokiose nors gyvenimo srityse?

 

 – Mamos palinkėčiau, kad visada siektų tikslų, bet atsižvelgti į tai, kad nebūtų nuskriaustas vaikutis, jei galima visur jį veskitės, tegu jis jaučiasi geria, kad yra šalia mamos. Žinoma, turi padėti ir artimas vyras ar seneliai, kad  būtų kada tobulėti. Atrodo, kad viskas yra baisu iš pradžių, bet viskas įveikiama. Svarbiausia nebijoti ir be to tokie dalykai grūdina stiprybę, randi savo vietą po saulę, nesi priklausoma vyrui ar kitiems žmonėms, kitaip tave vertina žmonės.

 

 

 – Kokie jūsų artimos ateities planai?

 

 – Artimiausiu laiku noriu siekti doktorantūros arba antro magistro, be to žadu keltis kvalifikaciją. Noriu daug seminarų aplankyti ir pati juos vesti, surengti autorinių ir personalinių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Užaugintį protingą vaiką.

 

– Kaip save įsivaizduojate po 5 metų?

 

 – Po penkių metų tikiuosi turėti diplomą, dirbti dėstytoja ar mokytoja,  pasistatyti namą,  pasodinti medį ir auginti vaiką.

 

 – Apibūdinkite savo nuožiūrą veiklią mamą.

 

 – Veikli mama yra tokia, kuri nebijo įšūkių. Toks mano palinkėjimas mamoms.

 

Taip pat norime atkreipti visų mamyčių dėmesį. Jeigu esate veikli, versli, aktyvi mama ir norite pasidalinti savo istorija su mūsų skaitytojomis, rašykite mums elektroniniu paštu:mamuradijas@gmail.com