Daugelis besilaukiančių mamyčių su meile ir rūpesčiu renka būtiniausius reikmenis į kūdikio krepšelį. Pirmagimio laukiančioms moterims jį tenka formuoti nuo pat pradžių. Socialinės iniciatyvos „Mamų radijas“ įkūrėja, dviejų dukrų – trejų Deimilės ir metukų Aurėjos – mama – Laura Mazalienė sako, kad pasiruošimą pirmajai mažylei prisimena tarsi egzaminą.
„Tuo metu atrodė, kad viską turiu žinoti ir „iškalti“ taip, lyg ruoščiausi valstybiniam egzaminui. Rinkau ir skaičiau informaciją iš įvairiausių šaltinių, ir tik besilaukdama antrosios dukrytės jau gebėjau atsirinkti man tinkamas ir reikalingas žinias. Gimus antrajam vaikeliui, daug lengviau vadovautis motiniška intuicija, nes teoriniai patarimai jau yra išbandyti. Būsimosioms mamoms labai svarbu „neperkaisti“ informacijos triukšme, iš jo pasiimti tik tai, kas būtina“, – įsitikinusi L. Mazalienė.
Tinkamas pasiruošimas leis išvengti streso vėliau
„BENU vaistinės“ Kūdikio dėžutės projekto atstovės, vaistininkės Jovitos Motiejaitienės teigimu, mažylio atėjimas – didžiulis džiaugsmas, bet kartu ir nemažas stresas, kai staiga pasikeičia visas gyvenimas. Todėl ji pataria visus daiktus, kurių prireiks po gimdymo tiek kūdikiui, tiek mamai, susiruošti iš anksto – bent mėnesiui iki gimdymo.
Jovita Motiejaitienė. Jovita Motiejaitienė.
„Prieš ir po gimdymo komfortas itin svarbus, o kiekvienam mūsų jį lemia skirtingi dalykai, tad geriausia pasidaryti būtiniausių asmeninių daiktų sąrašą. Asmens dokumentai, nėščiosios kortelės, plaukų gumelės, patogūs rūbai, šlepetės ir mėgstamos higienos priemonės yra svarbiausi gimdymo namuose reikalingi daiktai. Žinoma, kad automobilio ir namų raktai, telefono kroviklis taip pat visuomet turi būti po ranka“, – pataria J. Motiejaitienė.
 
Kalbant apie higienos, sveikatos ir kūno priežiūros produktus, kūdikio krepšelyje visų pirma turi būti paruoštos priemonės mažylio vystymui: sauskelnės, švelnios palutės, neperšlampami pervystymo patiesalai, specialūs maišeliai panaudotoms sauskelnėms. Antra, kūdikio drabužėliai, kurių į gimdymo namus vertėtų pasiimti ne mažiau nei tris komplektus, vieną jų rezervuojant kelionei į namus. Tarp kūdikio drabužėlių turi atsirasti ir kūdikio kepurėlė. Galiausiai, rekomenduojama į gimdymo namus vežtis ir kūdikio antklodę.
Šį nemažą kūdikio reikmenų rinkinį turi papildyti medicininės priemonės, kurių prireiks tiek gimdymo namuose, tiek pirmaisiais mėnesiais namuose. Vaistininkė pataria su savimi turėti vienos ar kelių rūšių specialaus kremo nuo kūdikio odelės iššutimų.
„Kūdikiui skirtos vaistinėlės pagrindą sudaro preparatai nuo pilvuko pūtimo ir viduriavimo. Kiekvienas organizmas – individualus, tad gali tekti išbandyti kelias skirtingas priemones, mažinančias pūtimą, kol pavyks surasti veiksmingiausią. Tarp kitų būtinų medicininių priemonių turi būti bambutės valymui skirtas fiziologinis tirpalas, dezinfekcinis tirpalas, naujagimiams skirti higieniniai tamponėliai“, – vardija J. Motiejaitienė.
Mamai – nepamiršti ir savo sveikatos
Laura Mazalienė pataria įvertinti ir orus: „Ruošiantis į gimdymo namus, labai rekomenduoju atsižvelgti į oro sąlygas. Susilaukusi abiejų dukryčių, pirmiausiai pasigedau nosies siurbtuko. Nors abi mažylės gimė šiltomis vasaros dienomis, iš karto pasigavo slogą. Tad verčiau nosies siurbtuką savo vaistinėlėje turėti iškart, kad vėliau artimiesiems nereikėtų po kelis kartus per dieną lakstyti į vaistinę. Susilaukusi abiejų dukryčių, pieno turėjau daugiau nei reikia, tad abiem kartais man labai pravertė ir liemenėlės įklotai“, – patirtimi dalijasi L. Mazalienė.
Moteris prisimena, kad nemenkas iššūkis su pirmąja mažyle buvo ir išmokti teisingai maitinti: „Iki šiol pamenu ir tai, kaip sudėtinga buvo išmokti žindyti, juo labiau, kad dukrelei gimdymo namuose svoris tik krito. Tad pirmagimių mamoms patariu iš karto pasirūpinti ir specialiais tepalais krūtims. Bus mažiau streso, jei žindymas eisis sudėtingiau“.