Mamuradijas.lt

Mama – ekspertė

Sandra KRAUJELIENĖ

 

Šio daikto prieš gimstant sūnui  sąraše must have neturėjau, tačiau vos tik apie jį sužinojau, iš karto nusprendžiau įsigyti. Tai – „Babybjorn“ balansinis gultukas. 

Švedų gamintojo „Babybjorn“ gultukas yra pagamintas iš sertifikuotų audinių ir jau daugiau nei 45 metus tobulinamas bendradarbiaujant su pediatrais. Tai tuo pačiu ir unikalus ir labai paprastas daiktas, kurį vaikutis gali naudoti nuo pat gimimo ir pakankamai ilgą laiką – kol svers 13 kg.

Sūnus įvertino puikiai

Mano mažylis ne tik saugiai gulėjo ar miegojo gultuke, kol aš atlikinėjau buities darbus, bet tuo pačiu nuo kūdikystės lavino motorines funkcijas, nes kūdikiui pajudėjus gultukas siūbuoja. Sūnui labai patikdavo būnant gultuke stebėti mane ruošiant valgį, vedžioti žvilgsniu kiekvieną mano judesį.

Kadangi gultukas nesunkus ir lengvai sulankstomas – jį patogu ne tik pernešti namuose, bet ir pasiimti keliaujant į svečius. Tai ne tik patogus daiktas vaikui, bet ir „laisvų rankų įranga“ tėvams. Kol sūnus būdavo „Babybjorn’e“ aš galėdavau užsiimti savo veikla, bet tuo pačiu būti kartu vienam šalia kito, užmezgant akių kontaktą, jį kalbinant ar dalinantis šypsena. Juk vaikučiui žymiai ramiau gulėti/sėdėti gultuke ir stebėti mamą, negu būti vienam savo lovelėje.

Bet…

Vienintelį Babybjorn gultuko minusą galėčiau įvardinti nebent kainą. Taip, ji nėra maža. Tačiau kokybė, gultuko universalumas (gulėjimas/miegas/maitinimas), ilgaamžiškumas tai atperka. Gal sugalvosite paskolinti draugei, pasilikti kitam vaikeliui, o gal parduosite dėvėtą?

Įvertinimas – 10 balų iš 10.