Mamuradijas.lt
Jūsų geriausia draugė – nėščia, o jūs vis sukate galvą, kaip ją nustebinti ir pradžiuginti, suorganizuojant anaiptol ne pižamų vakarėlį, o …  kažką įmantresnio, tarsi kūdikio sutikimą? Tiesa, jog baby shower dar nėra tapęs tradicija vakarėlis nėščiajai, tačiau būti inovatorėmis visada smagu. Gūžčiojate pečiais, mat visai nenutuokiate, kas tai per šventė, koks tai … dušas? „Nusiprauskite“ drauge su nėščiąja būsimosios naujos gyvybės gimimo proga – bus smagu, šilta ir įsimintina!
 
KADA ORGANIZUOTI?
Baby shower yra organizuojamas dar prieš gimstant vaikui, nepaisant tikslios datos, mat tai gali būti pradėta planuoti vos tik sužinojus apie nėštumą, kitais atvejais – likus itin mažai laiko iki gimdymo. Tai tarsi pirmasis dušas vaikui, tiesa, dažniausiai asocijuojamas su nėštumo pabaiga. Mąstant apie šio smagaus vakarėlio datą, organizatoriai turėtų pasitarti su nėščiąja, nustatyti datą, randant kompromisą, kartkartėmis įtraukti ir būsimųjų tėvų tėvus. Juk nėra nieko blogiau nei paruošti itin dailius pakvietimus į renginį, išsiųsti svečias, o galiausiai sužinoti, jog svarbiausi svečiai negali atvykti. Beje, baby shower galimas ir gimus vaikui, – dalyviai atneš dovanėlių jau žinodami vaiko lytį, kūdikis padės užmegzti pokalbį, pasidalinti patirtimi, suteikti patarimų.
 
KĄ PAKVIESTI?
Vienas pirmųjų klausimų, aptariamų organizuojant baby shower, – svečių sąrašas. Geriausia konsultuotis su svečiais, įrašytais sąrašo pradžioje, kitaip tariant, pačiais svarbiausiais, vadinasi, geriausiai pažįstančiais nėščiąją. Tokiu būdu bus išvengta nemalonių situacijų, kai žmonės, turėję dalyvauti vakarėlyje, bus tiesiog pamiršti ir nepakviesti.

 

NĖŠČIOJI + BŪSIMAS TĖVELIS?
Nors dažniausiai baby shower organizuojamas tik nėščiajai bei jos draugėms, tačiau vakarėliai, orientuoti tiek į moteriškąją, tiek į vyriškąją lytį tampa vis labiau populiarūs. Vis dar kyla abejonių, verčiau sekti tradicija ar būti inovatyviais organizatoriais? Pasikonsultuokite su „nėštuke“, sužinokite, kokios šventės ji norėtų, galbūt pirmasis dušas jos vizijose matomas tik draugių būryje, su saldumynais ir daug mielų rožinių niekučių. Jeigu vakarėlis organizuojamas ne pirmą kartą, mat kūdikis nėra pirmasis vaikas šeimoje, tuomet galima pasinaudoti buvusiu sąrašu tarsi paruoštuke, tačiau pačią renginio koncepciją keisti, išvengiant monotonijos ir sukelti „wow“ efektą. Juk dušas turi būti malonus, tačiau jo lašai – tarsi maži siurprizai!
Beje, siurprizai yra labai reliatyvi sąvoka, mat vieni teigia mėgstantys siurprizus, tačiau šie turi būti šiek tiek planuoti, bent jau žinodama data, tuo tarpu kiti – tikri avantiūristai, sutinkantys su didele šypsena iššūkius ir netikėtumus. Pamėginkite įsigilinti į mamytės charakterį, kokia galima jos reakcija, netikėtai atsidūrus vakarėlyje. Svarbu tądien jaustis puikiai, todėl informavimas apie būsimą veiklą padėtų nusiteigti ar pakeisti būsimas veiklas, atsižvelgiant į sveikatą.
 
PAKVIETIMAI: KOKIE JIE?
Abejojate savo kūrybiniais sugebėjimais bei galimais kitų vertinimais? Be abejo, galite parodyti oficialumą ir, kaip įprasta, išsiųsti laiškus elektroniniu paštu. Nepamirškite ne tik skambių frazių, tačiau ir pagrindinės informacijos: kas, ką, kur, kada ir kitas svarbiausias instrukcijas, be to, ir vakarėlio temą. Jei rezervuojate staliukus kavinėje, pateikdami dalyvių sąrašą, jokiais būdais nepamirškite įrašyti „nėštukės“ bei būsimo tėvelio. Juk niekada negali žinoti, ką neščioji nuspręs, galbūt vyras pasirodys esąs geriausias nuotaikos stimuliatorius tądien. Be to, pakvietimai turėtų pasiekti gavėjus bent jau savaitę prieš vakarėlį.
 
UŽSIĖMIMAI?
Derėtų atkreipti dėmesį į daugybę dalykų: jei parinkta vakarėlio tema, tuomet ir veiklos turėtų atitikti tematiką, padėtų sukurti atmosferą, pasiekti dalyvių įsijautimo į sumanytąją idėją. Be to, ir muzika, ir veiklos, ir dekoracijos, ir maistas turėtų atspindėti užmanymą. Galite netgi įrengti nuotraukoms skirtą specialią sieną, atminčiai galėsite įsiamžinti įmantriame fone.
Baby showers – kupini smagių, kartkartėmis netgi kvailokų žaidimų, tačiau tai padeda sukurti pakilumą, pozityvumą, pralaužti ledus. Organizuojami konkursai, dalyviams dovanojamos mažos dovanėlės, kurios padėsiančios atminti šventę. Vakarėlio kulminacija – dovanų būsimai mamai apžiūrėjimas. Kiekvienas dalyvis gali atnešti jų nuomone būtiną dovanėlę, tačiau siūloma prieš renginį sudaryti sąrašą, kad dovanėlės nesikartotų, dalintis idėjomis, apjungti dovanėles, kūrybiškai jas supakuoti ar netgi sugalvoti žaidimą, kurio metu nėščioji randas siurprizus.