Nuotraukos Akvilės Razauskienės / Razauskai photography

Lauros Mazalienės tekstas

Stilius: Erika Strazdauskaitė / My Tiny Copy
Rūbai iš
Reserved

Giedrė kadaise svajojo tapti veterinare ar gydytoja, tačiau moters likimui įtaką padarė paauglystėje atsiradęs nugaros skausmas ir sutikta masažuotoja, kuri ir supažindino ją su aromaterapija. Nuo vieno buteliuko per dieną iki bemiegių naktų – tokia buvo „Samoningų mamų“ veiklos pradžia, o šiandien Giedrė džiaugiasi, kad visa tai virto stipriu prekės ženklu „Aromama.lt“, kuris jau mina kelius ir užsienio šalyse, o socialinėje bendruomenėje apjungė net 50 tūkstančių mamų. „Būti kiekvienuose namuose“, – tokia dabar mūsų siekiamybė versle.

Mokyklos laikais Giedrės tėtis nuvedė dukrą pas pažįstamą masažuotoją, kuri tapo moters įkvėpėja.

„Ji man leido išsirinkti penkis skirtingus aliejukus, iš kurių padarė masažinį mišinį. Ta akimirka buvo kažkokia stebuklinga supratau, kad tai man labai artima. Grįžusi savo patirtį papasakojau tėvams, o šie man pasiūlė eiti mokytis ir gilintis į šią sritį. Prieš trylika metų tai buvo labai nauja Lietuvoje, o aš visuose įmanomuose kursuose buvau jauniausia mokinė. Paskutiniais mokyklos metais aš pati pradėjau daryti masažus, buvau išsinuomojusi kabinetą“, prisimena pašnekovė.

Negana to, jauna moteris pradėjo skaityti paskaitas visoje Lietuvoje. Paklausus, ar niekada nesulaukė abejonių dėl savo kompetencijos, ji paaiškina: „Aš niekada niekam savęs nepiršau, žmonės mane susirasdavo patys. Kievienas žmogus turi teisę rinktis.“

Teko „legalizuotis“

Dviejų vaikų Arvydo ir Tautvydo mama pasakoja, kad jos gyvenime mažai strategijų, daug moteriškumo bei kelionių, tačiau net ir jose moteris nepaleidžia kompiuterio, kuris padeda bendrauti su klientais. Aromaterapinio verslo įkūrėja pasakoja, kad ir „Aromama“ deivių veikla ne iš piršto laužta. Pasaulyje yra gerai žinoma jungo psichoanalizė, kuris skelbia, jog kiekviena moteris yra deivė.

„Pati save laikau moteriška moterimi, mėgstu dėvėti sukneles ir stengiuosi šiuo pavyzdžiu užkrėsti kitas. Kaip ir aromaterapija. Aš ją pamilau iš pirmo žvilgsnio ir visada naudoju kasdienybėje. Niekada nenorėjau iš to daryti verslo juokiuosi bet verslas tiesiog man „nutiko“. Visus populiariausius produktus kadaise kūriau savo pirmagimiui Arvydukui, pasakodavau apie juos mamoms, o jos karts nuo karto paprašydavo manęs, jog pagaminčiau ir joms. Aš mielai dalydavausi jų receptais, tačiau mamos norėjo jau galutinio produkto. Taip nuo vieno buteliuko per dieną viskas išaugo iki keliasdešimt per parą. Tad teko legalizuotis, juokiasi įkvepianti mama.

Iš pradžių moteris sudarė sutartį su viena vaistine, kuri gamino jos kurtus produktus pagal pateiktas receptūras, tačiau gavus pastabą iš įstaigos vadovo, jog jie nebegali įvykdyti savų užsakymų, Giedrė suprato – metas naujam žingsniui – nuosavoms patalpoms.

Įkūrėme savo laboratoriją, pasisamdėme chemikę ir pradėjome naują etapą. Be jokių verslo planų, konsultantų, o šiandien mūsų įmonėje darbuojasi net 20 žmonių, už kuriuos jaučiu didelę atsakomybę. Kaip aš sakau, viskas nutiko labai natūraliai sunkiai dirbant.

Giedrė Veličkienė su šeima. Akvilės Razauskienės nuotraukos

Giedrė negaili komplimentų ir vyrui, kuris visą laiką ją palaikė ir netgi pripažįsta, kad be jo, vargu, ar šiandien būtų sukūrusi tokią aromaterapijos imperiją.

Aromaterapija nėra vaistai ir niekada jų neatstos. Bet jeigu nusprendėte gydytis gerdami arbatas, jas reikia ir gerti. Skalaudami gerklę su druska rezultatą pajaučiame ne iš karto. Tai čia lygiai tas pats. Pas mus namuose galioja taisyklė – vaistų visada spėsime išgerti. Tad pradžioje gydomės natūraliomis priemonėmis, bet aš nepametu ir sveiko proto.

Savo darbe matau didelę prasmę. Jei norėčiau uždirbti daug pinigų, tikrai daryčiau kažką kitą. Mano dabartinė veikla neatsiejama nuo milžiniškos atsakomybės, juk didžioji dalis produktų kuriami kūdikiams ir vaikams.“

Visą interviu skaitykite naujausiame istorijų kataloge „Įkvepiančiai motinystei“ nr. 6.