Mamuradijas.lt

Ieva ANDRULYTĖ

 

Pirmąja mūsų naujos skilties „Veikli mama“ pašnekove tapo verslininkė Armina Staniulienė. Įkūrusi vestuvių planavimo puslapį internete, veikli mama yra puikus pavyzdys, įrodantis, jog derinti verslą ir motinystę yra įmanoma. Kaip gi jai pavyksta viską suderinti? Apie tai kalbamės su mama Armina.

 

Kas paskatino Jus įkurti Myday.lt internetinį puslapį ir pradėti vestuvių planavimo verslą? Kaip kilo ši idėja?

Pati verslo idėja gimė labai netikėtai, norėjau parduoti savo vestuvinę suknelę ir guodžiausi vyrui, kad nėra specializuotos svetainės, kur galėčiau tai padaryto. Taip besišnekučiuojant atradau nišą potencialiam verslui pradėti. Ėmiau daugiau galvoti apie šią idėją ir jos įgyvendinimą, susiradau profesionalią IT kompaniją, kurie pagelbėjo su visais kūrybiniais ir  techniniais sprendimais. Žingsnis po žingsnio, viskas stojo į savo vietas, projekto idėja išsiplėtė, tapo įvairiapusiškesnė. Nuo pat pradžiū tikėjau savo idėja, jos poreikiu bei sėkme. Tai ir pastūmėjo mane nuo idėjos pereiti prie veiksmų, tai ir dabar veda mane į priekį.

Kuo šis internetinis puslapis naudingas būsimiems jaunavedžiams?

www.myday.lt yra išmanus vestuvių planuotojas internete – paprastas, patogus, draugiškas vartotojui ir nemokamas įrankis. Jis naudingas būsimiems jaunavedžiams, kurie nori vestuvių šventę susiplanuoti ir suorganizuoti patys. Svetainėje jie ras interaktyvius planavimo įrankus, naudingą informaciją, kontaktus, patarimus ir idėjas. Duomenys yra konfidencialūs, kaupiami kiekvieno vartotojo profilyje, juos patogiai ir paprastai galima naudoti ir valdyti, atlikus pakeitimus išsaugoti sekančiam kartui.

Taip pat tinklapis naudingas jaunavedžiams ir po vestuvių, nes čia jie gali parduoti savo sukneles, kostiumus ar kitą vestuvinę atributiką.

Ar sunku derinti motinystę su verslu? Kas yra didžiausias Jūsų pagalbininkas?

Myliu savo šeimą bet esu laibai laiminga turėdama MyDAY.lt projektą. Bet neslėpsiu ir nemeluosiu, kad būti mama ir verslininke yra paprasta. Paaukoti tenka nemažai – savo poilsį, ramų miegą, dalį energijos, geros nuotaikos. Auginti kūdikėlį ir pradėti verslą yra nelengva užduotis – bemiegės naktys, žindomas kūdikis, buities darbai, kūdikėlis ant rankų, dukrytės poreikiai, dėmesys vyrui. Pradžioje tekdavo dirbti naktimis, kai šeima miegodavo, o dieną skirti laiką jų poreikiams.

Didžiausias mano pagalbininkas buvo ir yra mano vyras. Jis neretai pavaduodavo mane, išeidavo su vaikais pasivaikščioti, perimdavo buities darbus. Dabar, kai sūnus šiek tiek paaugo, pasidarė lengviau. Turime nuostabią auklytę, kuri porai valandų per dieną mane pavaduoja.

Derinant motinystę ir savo verslą svarbu atrasti balansą tarp laiko skiriamo vaikams, vyrui, namams bei darbų. Tai nėra lengva, juk para turi 24 val., o darbų, idėjų, pareigų, norų yra tiek daug! Tad užduotis ne iš lengvųjų, bet kol kas man pavyksta rasti pusiausvyrą, to noriu palinkėti ir kitoms veiklioms mamoms.

Ką patartumėte mamoms, kurios augindamos mažylius nenori užsisėdėti namie, tačiau bijo, jog nesugebės visko aprėpti?

Pirmiausia patarčiau nebijoti svajoti, norėti, siekti ir turėti drąsos įgyvendinti savo idėjas. Specialistų nustatytą, kad vaikai, kurių mamos save realizuoja yra laimingesni, nei tie, kurių mamos užsisėdi namuose ir yra dėl to nelaimingos.

Tuomet reikėtų atrasti sritį, kurioje moteris nori save realizuoti ir nesvarbu ar tai verslas, menas, socialinė veikla ar laikas sau. Galiausiai reikėtų realiai įsivertinti, kiek norite ir galite tam skirti laiko bei kas galėtų būti jūsų pagalbininkas. O svarbiausia rasti savyje jėgų ir drąsos viską pradėti įgyvendinti po mažą žingsnelį.

Papasakokite, kokia esate mama, ką dažniausiai laisvalaikiu veikiate su šeima?

Esu mama, kaip ir daugelis jūsų skaitytojų. Auginu du vaikus – dukrą Aleksandrą 6m. ir sūnų Augustiną beveik 2m. Esu griežta bet teisinga mama, labai myliu savo vaikus ir jiems tai parodau, rūpinuosi buitimi, gaminu maistą, beje, labai mėgstu tai daryti. Šaltuoju sezono metu su šeima mėgstame apsilankyti vaikų žaidimų aikštelėje, nueiti į vaikišką spektaklį ar papietauti draugiškame vaikams restorane su draugais. Kadangi nesu mėgėja būti lauke tokiu oru, tai vyras išeina su vaikais pasivažinėti rogutėmis ar pavaikštinėti lauke, tuomet aš galiu ramiai padirbėti. Su dukra kartais turime mergaitišką laiką – einame kartu apsipirkti, suvalgyti ledų, susitikti su draugėmis ar į kiną. Tuo tarpu vyrai, užsiima vyriškais reikalais. Vasaros metu mėgstame nuvažiuoti į gamtą, pabūti prie ežero ar jūros, pavaikštinėti mieste, ar tiesiog laiką leisti tėvų sodyboje. Visi kartu keliaujame į užsienį, su vaikais jau lankėmės Kroatijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje.

Kokie Jūsų ateities planai? Verslo plėtra? Galbūt šeimos pagausėjimas?

Artimuose planuose numatoma verslo plėtra. Ketinu dalį internetinio verslo perkelti į realybę ir jau vasario mėnesį atverti „MyDAY.lt nuotakos drabužinę“, kur buvusios nuotakos galės parduoti, o būsimos įsigyti vestuvines sukneles. Tolimų planų stengiuosi nedėlioti bandau gyventi šia diena, žengti po mažą žingsnelį ir pasimėgauti kiekviena akimirka.

Pabaikite mintį: “Būti laiminga mama, tai… 

Auginti sveikus ir laimingus vaikus. Turėti laisvę ir galimybę užsiimti mėgiama veikla. Jausti vyro meilę ir palaikymą visame kame. Būti laiminga mama, tai būti laiminga, mylima, save realizuojančia moterimi.

Daugiau informacijos apie Arminos veiklą galite sužinoti puslapyje www.myday.lt

 

Taip pat norime atkreipti visų mamyčių dėmesį. Jeigu esate veikli, versli, aktyvi mama ir norite pasidalinti savo istorija su mūsų skaitytojomis, rašykite mums elektroniniu paštu: andrulyteieva@gmail.com