Agne-Zuokiene
Agnė Zuokienė: apie tai, kodėl ji negalėjo turėti motinystės atostogų
vasario 18, 2016  |  By:   |  Mamos  |  Comments are off
Treniruočių bei sveikos ir pozityvios gyvensenos projektas, skirtas mamoms ir visoms moterims, norinčioms atgauti gražias kūno linijas, „FitMom“ tęsia pokalbius su veikliomis, pozityviomis mamomis, todėl šį kartą kalbiname Agnę Zuokienę, aktyvią visuomenės veikėją, buvusią pirmąją sostinės damą, projekto „NEDELSK“ įkūrėją ir kasmetinių švenčių nėštukėms organizatorę.
– Agne, buvote ir esate aktyvi mama, kupina idėjų, noro veikti, dirbti. Kokia buvo jūsų motinystės pradžia? Neapleidote darbų, ar vis dėlto atsidavėte namams?
– Tiesą pasakius, dirbau ir tada kai laukiausi ir tada kai gimė vaikai. Kai laukiausi pirmosios dukros, aš dar studijavau universitete, ir tuo metu tai atrodė visai normalu, kai moteris derina studijas, darbą ir vaiko auginimą. Vos jai gimus, universitete prasidėjo sesija, kuri, tenka pripažinti, labai greitai išblaškė ir atribojo nuo visų buitinių rūpesčių. Gerai buvo tai, jog per paskutiniąsias nėštumo savaites  niekur nebegalėjau eiti, todėl turėjau laiko ramiai viską perskaityti ir puikiai pasiruošti egzaminams (šypsosi). Tikriausiai tik augindama sūnų Domantą padariau šiek tiek didesnę pertrauką nuo darbų, bet tuo metu ir vyresnioji buvo dar mažytė, tačiau kai ji pradėjo eiti į darželį grįžau į darbus ir aš.
– Kaip sekėsi grįžti? Ar nebuvote labai atitrūkusi nuo jų?
– Po vaikų gimimo į žurnalistiką nebegrįžau, prisijungiau prie šeimos verslo. Tai buvo labai sudėtinga, nes nauja sritis, tačiau ir paprasta, nes visos idėjos buvo iki smulkmenos išgvildentos jau seniai. Tereikėjo vieną dieną pradėti eiti į biurą ir imtis tam tikrų atsakomybių. O po trečios dukros gimimo nesijaučiau nei sekundei atitrūkusi nuo darbų srauto, nes projektas „NEDELSK“ ir visi kiti įsipareigojimai neleido atitrūkti nuo įprasto ritmo. Aš neturėjau tokios patirties, kai galima atsiriboti nuo darbų, nubraukti brūkšnį, išeiti motinystės atostogų, skirti laiko sau, namams, mintims. Yra labai daug gražiu dalykų, kurie man asocijuojasi su laukimu ir vaiko auginimu, kurių aš nesu patyrusi, gal kažko ir nepažinau, bet tiesiog buvo toks mano gyvenimo ritmas.
– Ar daug svorio priaugote po gimdymo, ar teko laikytis dietų, lankytis sporto klubuose, stengiantis numesti priaugtus kilogramus?
– Žinote, kai moteris laukiasi, jos organizmas apie ją pačią visai nebegalvoja, o tik apie būsimą naujagimį, todėl, tenka pripažinti, kad per paskutinius du nėštumus priaugau beveik po 25 kilogramus (šypsosi). Ir ta akistata, kai pagimdžius atsistoji ant svarstyklių ir matai, kad nukrito tik 4 kilogramai yra siaubinga, ir kol visas organizmas susinormalizuoja praeina nemažai laiko. Aš turėjau iliuzijų, kad visus papildomus kilogramus išbarstysiu bedirbdama, grįždama į visas savo veiklas, tačiau taip nenutiko. Todėl dabar bandau prisijaukinti sportą ir, turiu pasidžiaugti, kad du kartus per savaitę užsiimu joga. Vaikystėje turėjau vieną ligą, kuri man užkirto visas galimybes sportuoti, matyt, todėl, aš tik dabar pradedu priprasti prie šios veiklos, rasti savo kūno ir treniruočių balansą.
– Daugelį metų organizuojate nėštukių šventę, kas paskatino imtis šios veiklos, pasveikinti būsimas mamas?
– Idėja gimė tada, kai aš pati laukiausi trečiojo vaikelio. Kai moterys laukiasi, jos viena kitą labai gerai mato, supranta, jaučia, tiesiog eini gatve ir pastebi kiekvieną besilaukiančiąją, kai anksčiau net neatkreipdavai dėmesio. Tuo metu kaip tik atsirado įvairūs mamų forumai, kuriuose mačiau, jog būsimos mamos organizuoja įvairius susitikimus, tai aš pagalvojau, jog reikia daryti vieną didelį susitikimą. Labai bijojau, kad į pirmąjį renginį niekas nesusirinks, tačiau atsitiko priešingai, vos sutalpinome visas norinčias būsimas mamytes, o į kitus renginius tiesiog reikėjo riboti norinčiųjų skaičių, nes mamoms labai patiko taip susiburti. Pagrindinė renginio idėja yra pasakyti, kokios jos mums yra svarbios, nes besilaukiančios moterys visada yra pačios didžiausios optimistės.
– FitMom projektas kaip ir jūs, skatina susiburti mamas, kad jos be vargo galėtų sportuoti, žinodamos, kad yra kas prižiūri vaikus, kad galima pasikonsultuoti su specialistais. Ar jūsų manymu, tokie projektai, kurie skatina moteris daugiau domėtis savo kūnu, organizmu, auginant vaikus ne tik praleisti laiką namie, bet ir su kitomis mamomis, atneša naudos visuomenei?
– Po gimdymo moters kūnas, emocijos visiškai išsibalansuoja, ir tai, žinoma yra normalu, todėl aš manau, kad kai specialistai siūlo tam tikras disciplinas, sveiko gyvenimo receptus reikia imtis veiklos. Mes galbūt net ir žinome, ką reiktų daryti, tačiau aš manau, jog labai sunku vienai namuose prisiversti pasportuoti, net ir pusvalandį per dieną, nes vis atsiras svarbesnių dalykų. Juk neužteks pasportuoti kartą per mėnesį, bet kai žinai, jog galima ateiti į aplinką, kurioje yra daug panašių „sportininkių“, tai viskas tampa daug paprasčiau.
– Pati įkūrėte „NEDELSK“ projektą, kuris skatina moteris pasitikrinti sveikatą, kas paskatino imtis dar ir tokios veiklos, kai turėjote begalybę kitų?
– Mintis kilo iš ambicijos, jog Lietuva pagal galimybę išgyventi, susirgus krūties vėžiu buvo 43 Europoje iš 44 šalių, ir blogiau buvo tik Albanija. Pradėjau ieškoti atsakymų, kodėl taip yra. Atsakymų ir priežasčių, kodėl vienas ar kitas žmogus suserga, yra labai daug, ir mes nežinome iš kur atsiranda tas pirmas impulsas, kuris pažadina pirmąją vėžinę ląstelę. Tačiau mes galime išsaugoti gyvybes apie vėžį sužinoję kaip įmanoma anksčiau, tai lemia geresnius gydymo rezultatus. Būtent toks ir yra mūsų projekto tikslas, kuo greičiau aptikti vėžio židinį. Taigi atlikus tuos tyrimus, galimybė išgyventi padidėja ženkliai. Per tuos metus mes padarėme labai didelę pažangą, ir šiandien Lietuva yra 15-oje vietoje Europoje pagal išgyvenamumą, susirgus krūties vėžiu, aplenkusi net tokias ambicingas šalis kaip Danija, Anglija, Airija, Prancūzija.
Dėkojame Agnei už nuoširdų interviu.
Apie autorių :

Komentarai .